„MOLINUKO“ VAIKAI AUGINA.

PROJEKTAS „MAŽOS SĖKLELĖS PASLAPTĮ  ĮMINSIU“

 

        Daugelį metų kiekvieną pavasarį visų grupių vaikai prisidėdavo prie darželio aplinkos gražinimo sėdami ir augindami gėlių daigus, kurie vėliau keliaudavo į gėlynus.  Daržą įsirengėme 2017 m. pavasarį, kai, nupjovus visą eilę prie darželio augusių eglių, sirgusių spygliakričių, atsirado daug saulėtos vietos. Daržininkauti sekėsi puikiai: auginome gėles, daržoves, uogas, prieskonines ir vaistines žoles, tad nusprendėme 2018 m. dalyvauti UAB „Palink“ konkurse „Sodinčius“, ir mums pavyko! 5-6 m. amžiaus „Zuikučių“ grupės piešinys „Svajonių šiltnamis ant ratų“ laimėjo pagrindinį prizą — šiltnamį!   Šiltnamis atvėrė naujų galimybių.

Darbas ir gamtos reiškinių stebėjimai šiltnamyje vyksta ištisus metus: žiemą rūpinamės, kad žemė neperdžiūtų, — vaikai kasa į šiltnamį sniegą, o vėliau stebi, kaip saulėkaitoje, net esant neigiamai temperatūrai, sniegas tirpsta ir tirpsmo vanduo drėkina žemę. Kovo – balandžio mėnesiais pradedame rūpintis daigais: sėjame, stebime, ir stebimės, kad iš mažos sėklelės išauga dideli augalai. Priešmokyklinukai „išeina“ ir hidroponikos pradžiamokslį, gyvai susipažįsta su gamtos dėsniais, bando atsakyti į klausimus: kodėl vanduo teka ir išsilieja ant stalo, o žemė – ne, kodėl  vanduo kyla virvele į viršų, kodėl augalų šaknys išlenda iš indų, į kuriuos jie pasodinti ir kt.. Remdamiesi  savo patirtimi, atsako į klausimą, kodėl vienodai blogai augalo nepalieti ir prilieti per daug ir kt. Kartu mokosi skaityti, rašyti, rinkti informaciją įvairiuose šaltiniuose: knygose, žurnaluose, internete.

Atšilus orams daigai keliauja į lauką: daržą, šiltnamį, gėlyną. Sprendžiame, kur kiekvienam augalui augti sąlygos   palankiausios, kur jis „norėtų“ augti.

Ir pasodinus rūpesčių netrūksta, nes reikia lieti, ravėti, laiku derlių nuimti. Tačiau visi vargai pasimiršta, kai pasididžiuodami vaikai ragauja savo užaugintas gėrybes, dalinasi su draugais, vaišina tėvelius, ruošiasi rudens derliaus šventėms.