„MOLINUKO“ VAIKAI AUGINA.

PROJEKTAS „MAŽOS SÄ–KLELÄ–S PASLAPTÄ®  Ä®MINSIU“

Daugelį metų kiekvienÄ… pavasarį visų grupių vaikai prisidÄ—davo prie darželio aplinkos gražinimo sÄ—dami ir augindami gÄ—lių daigus, kurie vÄ—liau keliaudavo į gÄ—lynus.  Daržą įsirengÄ—me 2017 m. pavasarį, kai, nupjovus visÄ… eilÄ™ prie darželio augusių eglių, sirgusių spygliakriÄių, atsirado daug saulÄ—tos vietos. Daržininkauti sekÄ—si puikiai: auginome gÄ—les, daržoves, uogas, prieskonines ir vaistines žoles, tad nusprendÄ—me 2018 m. dalyvauti UAB „Palink“ konkurse „SodinÄius“, ir mums pavyko! 5-6 m. amžiaus „ZuikuÄių“ grupÄ—s pieÅ¡inys „Svajonių Å¡iltnamis ant ratų“ laimÄ—jo pagrindinį prizÄ… — Å¡iltnamį!   Å iltnamis atvÄ—rÄ— naujų galimybių.

Darbas ir gamtos reiÅ¡kinių stebÄ—jimai Å¡iltnamyje vyksta iÅ¡tisus metus: žiemÄ… rÅ«pinamÄ—s, kad žemÄ— neperdžiÅ«tų, — vaikai kasa į Å¡iltnamį sniegÄ…, o vÄ—liau stebi, kaip saulÄ—kaitoje, net esant neigiamai temperatÅ«rai, sniegas tirpsta ir tirpsmo vanduo drÄ—kina žemÄ™. Kovo – balandžio mÄ—nesiais pradedame rÅ«pintis daigais: sÄ—jame, stebime, ir stebimÄ—s, kad iÅ¡ mažos sÄ—klelÄ—s iÅ¡auga dideli augalai. PrieÅ¡mokyklinukai „iÅ¡eina“ ir hidroponikos pradžiamokslį, gyvai susipažįsta su gamtos dÄ—sniais, bando atsakyti į klausimus: kodÄ—l vanduo teka ir iÅ¡silieja ant stalo, o žemÄ— – ne, kodÄ—l  vanduo kyla virvele į viršų, kodÄ—l augalų Å¡aknys iÅ¡lenda iÅ¡ indų, į kuriuos jie pasodinti ir kt.. Remdamiesi  savo patirtimi, atsako į klausimÄ…, kodÄ—l vienodai blogai augalo nepalieti ir prilieti per daug ir kt. Kartu mokosi skaityti, raÅ¡yti, rinkti informacijÄ… įvairiuose Å¡altiniuose: knygose, žurnaluose, internete.

AtÅ¡ilus orams daigai keliauja į laukÄ…: daržą, Å¡iltnamį, gÄ—lynÄ…. Sprendžiame, kur kiekvienam augalui augti sÄ…lygos   palankiausios, kur jis „norÄ—tų“ augti.

Ir pasodinus rÅ«pesÄių netrÅ«ksta, nes reikia lieti, ravÄ—ti, laiku derlių nuimti. TaÄiau visi vargai pasimirÅ¡ta, kai pasididžiuodami vaikai ragauja savo užaugintas gÄ—rybes, dalinasi su draugais, vaiÅ¡ina tÄ—velius, ruoÅ¡iasi rudens derliaus Å¡ventÄ—ms.